1. Τοποθετούμε τον πηλό Do & Dry στο καλούπι μας και αμέσως ξεφορμάρουμε. Κολλάμε όλα τα στοιχεία μας εκτός από το αγγελάκι στην κορυφή με πιστόλι σιλικόνης και μετά βάφουμε όλο το έργο μας με το Γκρι Powertex. Βουτάμε ένα κομμάτι ύφασμα (όχι ναύλον) στο Γκρι Powertex και το τυλίγουμε γύρω από το αυγό (ΠΡΟΣΟΧΉ! Πριν το κολλήσουμε το αυγό έχουμε κόψει άτσαλα την κορυφή ώστε φαίνεται ώστε έκανε βαθούλωμα).
2. Απλώνουμε σε όλη την επιφάνεια Stone Art και και τινάζουμε το περίσσιο. Έτσι θα δείχνει το έργο μας σαν πέτρινο.
8. Το έργο μας έχει ολοκληρωθεί χωρίς να χρειάζεται να βάλουμε βερνίκι,
Σημειώσεις:
To Powertex είναι σκληρυντικό υφασμάτων & λοιπών ειδών καθώς επίσης χρωματίζει κιόλας την επιφάνεια μας. Είναι αδιάβροχο και φιλικό προς το περιβάλλον. Είναι σχεδόν άοσμο. Επίσης, τα πινέλα μας τα πλένουμε με νερό.